Nasze miejsca nurkowe w Safadze

RAS ABU SOMA
Miejsce nurkowe najdalej wysunięte na północ  z piękną ścianą opadającą ponad 100 metrów w głąb. Przy sprzyjających warunkach wykonujemy tutaj niezapomniane nurkowania w dryfie. Miejsce to jest szczególnie bogate w olbrzymie twarde korale stołowe. Możecie również spotkać duże gatunki pelagiczne jak Manta, czy Tuńczyk.

ABU SOMA GARDEN
Rafa ta, to przepiękny koralowy ogród rozciągający się na długości ponad kilometra w zakresie głębokości od kilku do kilkunastu metrów z nieprzebraną ilością ryb. Jeśli będziecie uważni, wypatrzycie wiele dużych muren kryjących się w szczelinach i zakamarkach rafy. Czasem od strony otwartej wody da się zobaczyć orlenia, barakudy lub inne duże okazy.

TOBIA ARBAA
To bardzo ciekawe miejsce z siedmioma słupami skupionymi nieopodal siebie. Ich ściany porośnięte są miękkimi i twardymi koralami. Znajdziemy tu wiele wnęk zamieszkałych przez skrzydlice i glassfish. Czasem miejsce to jest odwiedzane przez napoleony. Za każdym razem zobaczymy tutaj coś innego. Na 100% nie znudzi Wam się to miejsce.

TOBIA HAMRA
Nurkowanie na tej rafie jest wymagające, dno opada bardzo łagodnie do około 25 metrów. Zobaczymy tu kolejny koralowy ogród z wieloma gatunkami korali i bogactwem ryb. Bardzo często spotkać tu można żółwia, sporo muren kryje się w licznych zakamarkach, zobaczymy też szkaradnice

TOBIA KEBIR
To niewielka stosunkowo płytka rafa, nasza home reef. Doskonale nadaje się na check dive, więc bardzo często pierwszy dzień spędzamy właśnie tu. Sporą atrakcją są piaskowe węgorzyki które spotkamy po prawej stronie, murena ukryta w pozostałości rafy na głębokości około 5 metrów. Ale spotkacie też wiele skrzydlic, ogończy i ośmiornice.

TOBIA SORAYA
To kolejna ciekawa i prosta do nurkowania miejscówka. Średnio w około 50 minut możemy zwiedzić wszystkie rozrzucone bloki z pięknymi koralami i mnóstwem ryb. Nurkowanie urozmaici niewielki owalny przesmyk we wschodniej części, przez który można przepłynąć oraz malowniczy kanion.

GAMOUL SORAYA
To jedna z ładniejszych raf blisko mariny. Niewielka głębokość zapewnia doskonałe warunki do robienia zdjęć i filmowania. Można spotkać tu orlenie, barakudy oraz duże płaszczki. Bliżej powierzchni rozciąga się piękny koralowy ogród z mnogością ryb.

GAMOUL KEBIR
Ta płytka rafa w kształcie litery U jest idealna dla początkujących lub rozpoczynających szkolenie podstawowe płetwonurków.  Oprócz tego, uważny obserwator z pewnością zauważy zakamuflowane szkaradnice, czy ośmiornice i mureny. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

PANORAMA REEF
Jedna z najbardziej znanych miejscówek. Każdy, kto chociaż raz zanurkował tutaj, doskonale zdaje sobie sprawę z niezwykłości tego miejsca. Północne i południowe plateau z przepięknymi koralami i bogactwem ryb. Środkowa część, to ściana z licznymi półkami i zakamarkami, schodząca ponad 100 metrów w głąb. W błękitnej otchłani bardzo często spotkamy majestatyczne Manty, lub Tuńczyki, bliżej rafy, żółwie i barakudy.

UMM HAL HAL
Ta rafa znana jest również pod nazwą „Shaab Quais”, co oznacza „piękna rafa”. Nurkowanie tutaj wymaga dobrego wyszkolenia i sporej kondycji, ze względu na występujący prawie zawsze silny prąd. Jeśli jednak uda Ci się zanurkować w tym miejscu, przed oczami będziesz miał jedną z najbardziej kolorowych i żywych raf na Świecie.

MIDDLE REEF
Owalna rafa stosunkowo daleko wysunięta w morze. W jej północnej części na głębokości około 3 metry rozciąga się koralowy ogród - brain coral, w którym bardzo często spotkamy żółwie. Po stronie wschodnie niewielkie plateau przechodzące w kierunku północnym w drop off, czasami przypływają tu pelagiczne okazy, jak rekin.

SHAAB SHEER
Przepiękna podłużna rafa na południe od Safagi. Miejsca nurkowe są na jej wschodniej i zachodniej części. Nurkowanie tu, za każdym razem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Po przepłynięciu na północną stronę znajdziecie się w innym świecie. Nieziemskie krajobrazy stworzone z twardych korali przeniosą Was do innego świata. Bardzo często spotkamy tu Orlenia, lub delfiny.

SHAAB CLOUDE
Urocza owalna rafa, którą w zależności od aktualnych warunków można opłynąć w około 60 minut. Atrakcją są gorgonie na południowym krańcu. Uważni obserwatorzy przy odrobinie szczęścia zobaczą żagiewkę długonosą.

ABU KAFAN
Jeśli macie mało wrażeń, to warto odwiedzić rafę  Abu Kafan. Jej pionowe ściany opadające na kilkaset metrów i przepiękne plateau z miękkimi koralami na północnym i południowym końcu z pewnością Waz zachwycą. W toni bardzo często spotkamy ławicę barakud, żółwie, czy tuńczyki. Jeśli szczęście Wam dopisze zobaczycie rekina.

SALEM EXPREES
Kto Was nie słyszał o Salem Express. Ten prom pasażersko-samochodowy, który zatonął w 1991 roku. Dzisiaj spoczywa na lewej burcie, 30 metrów pod wodą skrywając swoją tragedię i mroczne tajemnice. 100 metrowy kadłub jest doskonale zachowany. Możemy zwiedzić łatwo dostępną mesę, furtę rufową, czy pokład samochodowy i mostek. Od zewnątrz zobaczymy olbrzymie śruby okrętowe i olbrzymie kabestany na dziobie. Jest też domem dla wielu gatunków ryb.

Miejsca nurkowe w Safadze, Panorama Reef, Salem Express, Shaab Sheer, Gorgonia, Tobia, Abu Soma GardenMiejsca nurkowe w Safadze, Panorama Reef, Salem Express, Shaab Sheer, Gorgonia, Tobia, Abu Soma Garden Miejsca nurkowe w Safadze, Panorama Reef, Salem Express, Shaab Sheer, Gorgonia, Tobia, Abu Soma Garden Miejsca nurkowe w Safadze, Panorama Reef, Salem Express, Shaab Sheer, Gorgonia, Tobia, Abu Soma Garden Miejsca nurkowe w Safadze, Panorama Reef, Salem Express, Shaab Sheer, Gorgonia, Tobia, Abu Soma Garden
Script logo